x
SMLOUVY,
FAKTURACE
Smlouvy, fakturace495 279 175
DISPEČINK NON-STOP
Hlášení havárií, poruch
Hlášení havárií, poruch495 262 663

HRADEČÁKŮM VZROSTE MĚSÍČNÍ ÚČET ZA TEPLO V NOVÉM ROCE V PRŮMĚRU O 99 KORUN

25.11.2021

Hradec Králové – Aktuální růst cen materiálů a energií se promítá také do fungování Tepelného hospodářství Hradec Králové (THHK), které zásobuje teplem a teplou vodou většinu zdejších obyvatel. Městem vlastněná společnost se rozhodla v cenách pro své odběratele pro rok 2022 tento nárůst částečně tlumit. Při přepočtu na průměrnou spotřebu vzroste hradecké domácnosti její měsíční účet za dodávky tepla v novém roce o 99 Kč.

Meziroční nárůst cen vstupních komodit se přitom pohybuje minimálně nad 10 %, což zahrnuje nárůst cen materiálů, služeb, a hlavně nakupované tepelné energie od dodavatele tepla. „Nárůst cen je významný. V našich možnostech je ztlumit dopad na občany tím, že část růstu cen budeme kompenzovat dosaženými úsporami ze zavádění nových technologií, z rezervních fondů a dále cestou interních úspor. Naším dlouhodobým cílem je udržet ceny tepla a teplé vody pro hradecké domácnosti i nadále na jedné z nejnižší cenové úrovni v rámci republikového srovnání, jak se nám to daří už několik let,“ říká Jiří Seidler, ředitel společnosti a předseda představenstva THHK. Důležité je, že ke kompenzaci bezprecedentního růstu vstupních cen nedochází na úkor investic do infrastruktury, tedy do technologií a rozvodů tepla, které bezprostředně zajišťují dodávku tepelné energie na území celého města. „Na nové investice a zejména technická zhodnocení stávajícího majetku plánujeme i pro nadcházející rok vyčlenit více jak 19 milionů korun. Bylo by zásadně chybné nevyužívat obchodní příležitosti a omezovat modernizační výdaje, protože tyto nám v konečném důsledku generují úspory a udržují distribuční soustavu v nejlepší možné kondici pro zajištění bezpečné dodávky tepla,“ upozorňuje náměstek ředitele a místopředseda představenstva THHK Petr Juránek.

Mezi příčinami nárůstu cen energií, který postihuje nejen český trh, jsou nejčastěji uváděny rostoucí ceny primárních surovin k výrobě nebo nárůst cen emisních povolenek. Tato skutečnost se zejména v poslední době promítá negativním způsobem do výdajů českých domácností a firem. Růst až o řádově desítky procent zaznamenávají ceny elektrické energie, plynu nebo právě také tepla. Například Pražská teplárenská již avizovala zvýšení měsíčního účtu za teplo pro průměrnou domácnost přibližně o 250 až 350 Kč s platností od 1. prosince letošního roku.

Předběžná cena dodávek pro hradecké odběratele THHK tak bude činit 610,82 Kč vč. DPH za GJ dodávaného tepla na výstupu ze sekundárního rozvodu a domovní předávací stanice.

HRADEČÁKŮM VZROSTE MĚSÍČNÍ ÚČET ZA TEPLO V NOVÉM ROCE V PRŮMĚRU O 99 KORUN

Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.

Obchodní jméno společnosti: Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.
Sídlo: Na Brně 362, 500 06  Hradec Králové
IČO: 25282174
DIČ: CZ25282174
Společnost zapsána v obchodním rejstříku od 16.1.1998, vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl B, vložka 1765
www.hradecsobe.czwww.magnalink.cz/www.hradeckralove.orgwww.adtt.cz/
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.